A 2016/2017-es tanév őszi félévében a Dunaújvárosi Egyetem több hallgatója is jelezte, hogy nem találják elegendőnek a könyvtárban található jegyzetek és kötelező irodalmak példányszámát, és nem tudnak mindent megvásárolni sem anyagi helyzetükre való tekintettel.

2016. szeptemberében egy felmérést készített a Hallgatói Önkormányzat a hallgatók körében, miszerint melyek azok a könyvtári példányok, amelyek kifogyóban vannak, kevés van belőlük, vagy egyáltalán nincsenek, de szükségesek ahhoz, hogy a tanulmányaikat a hallgatók sikeresen elvégezzék. A későbbiekben könyvgyűjtéseket, könyvvásárokat rendeztek az egyetem területén, ahová nem használt könyveket várt vissza az Önkormányzat a hallgatóktól. A projekt olyan jól sikerült, hogy nem egész egy év alatt a szükséges könyveket a könyvtárnak sikerült pótolnia az EHÖK anyagi támogatásával, megkönnyebbítve a hallgatók tanulmányi időszakait. Így olyan könyveket tudtak beszerezni, melyek elengedhetetlenek főleg a gépészeti, informatikai, gazdasági vagy akár az angol nyelvű szakokon. Közel 250.000 forint értékben, 18 féle, összesen 54 db új könyvet, jegyzetet vettek, amiket már használhatnak, kölcsönözhetnek a hallgatók, mint pl.: Izsák: Mechanika III., The Basics of Business English, Matematikai gyakorlatok, Operációs rendszerek. Közgazdaság alapja, Integrált Vállalatirányítási Rendszer, Tanulásmenedzsment, Információ, adat, Intelligencia, Adótan, stb.